Bernd Roediger na podium Aloha Classic

27 Października odbyły się na Ho‘okipa, Maui finały Aloha Classic. “Samuraj uderzył ponownie” – tak wykrzyczał na zawodach speaker, gdy Bernd Roediger zaliczył perfekcyjną 10 i zapewnił sobie 3 miejsce na zawodach Mercedes-Benz Aloha Classic.

Były to ostatnie zawody w tym cyklu i odbyły się na domowym podwórku Naisha. Północne wybrzeże Maui nawiedziły fale o wysokości 1,5 masztu i stosunkowo słaby wiatr, który wystawił na próbę najlepszych wave-windsurferów tego globu. Podczas gdy dziesiątki desek uległy zniszczeniu, maszty łamały się w pół, a windsurferzy zaliczali owiane złą sławą skały na Ho’okipa, team Naisha trzymał się mocno. Ryosuke Fukui i Brian Talma, obaj z teamu Naisha walczyli również w podwójnych eliminacjach, które zostały anulowane ze względu na malejący wiatr.

Bernd Roediger pokazuje jak wygląda perfekcyjna 10 Photo: Si Crowther | IWT

Trzecie miejsce dało Bernd’owi również trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej International Windsurfing Tour. Na podium znaleźli się też Antoine Marting na pierwszym i Camille Juban na drugim.

Nic lepiej nie podsumowuje osiągnięć Bernda jak zdanie organizatorów IWT – “Bernd to niesamowicie utalentowany sportowiec, który kolejny raz pokazał, że należy do najlepszych na świecie”.

Bernd Roediger pokazuje jak wygląda perfekcyjna 10 Photo: Si Crowther | IWT